Põhikooli valikained

Avatavad valikained 2016/2017:

• Valikainetesse registreerimine internetis või juhendaja juures - kliki siia
  • Avatavate valikainete ajakava leiate siit - kliki siia
  • Valikained alustavad tööd septembri keskel.

Erik Kuldkepp - üldõpetuse koordineerija, pk valikainete koordinaator erik.kuldkepp [@] pelgulinna.edu.ee

Teine korrus läbi õpetajate toa (õppejuhi kabinet), tel 673 86 50

Tantsuline võimlemine 1., 2., 3.-4. klassidele - Nele Loo

Tantsuline võimlemine on eelkõige võimlemine hea rühi ja üldise füüsilise koormuse saamiseks muusika saatel. Erinevad tantsusammud, hüpped, koordinatsiooni ja painduvust arendavad harjutused; Harjutused hüpitsaga, palliga ja rõngaga. (algteadmised iluvõimlemisest); Akrobaatika erinevad harjutused ja liikumisviisid; Klassikalise tantsu käte ja jalgade positsioonid. (klassikalise satnge algteadmised); Oma keha tunnetamine ja rõõm liikumisest; Osaleme oma kooli üritustel, igal aastal Tallinna Võimlemispäeval ja Tantsupidudel. Oodatud on kõik huvilised.

nele.loo [@] pelgulinna.edu.ee

******************************************************************************

Rahvatants 1., 2., 3. ja 5.-6.  klassid – Dagmar Nakus

Pelgulinna Gümnaasiumis on tegutsenud rahvatantsurühm alates kooli loomisest saati. Rahvatantsu õpe koosneb pärimustantsu ja eesti rahvusliku lavatantsu õppimisest. Meie laste segarahvatantsurühmad on alati tantsupidudel esindatud, rühmad osalevad tantsufestivalidel ja esinevad kooliüritustel.

dagtmar.nakus [@] pelgulinna.edu.ee

Rahvatants 4., 5.-6. ja 7.-9. klassidele - Marina Kuznetsova

marina.kuznetsova [@] pelgulinna.edu.ee

*************************************************************************

Mudilaskoori ettevalmistuskoor  1. klassidele- Kristina Kodas

Koosneb 1. klassi õpilastest, kus harjutatakse ühtelaulmist lihtsamate lugude näol, et järgmisel aastal asuda laulma mudilaskooris.

kristina.kodas [@] pelgulinna.edu.ee

**********************************************************************************

Mudilaskoor 2.- 4. klassidele- Kristina Kodas

Harjutame kord nädalas, õpime nii kergemaid ühehäälseid kui ka pisut raskemaid laule. Iga aasta jõuludel ja kevadel esineme oma koolikaaslastele ja emadele- isadele. Alates 1997. aastast oleme osalenud ka kõikidel laulupidudel.

***************************************************************************

Lastekoor 5.- 9. klassidele- Kristina Kodas

PG lastekoor toetab laulurõõmu, õpetab toimivat häälekasutust ja häälestumist 3-kihilises harmoonias. Koorilauljad moodustavad väljenduslikult koostegutseva sõbraliku kogukonna. Oleme osalenud alati ka laulupidudel.

***************************************************************************

Segakoor 10.- 12. klassidele - Maris Kaldaru

Hea koor mõtleb, häälestub ja unistab sarnaselt. Nagu ka PG segakoor – juba kaheksandat aastat kokku hoidev huvipõhine kogukond. PGSK-s saad arendada oma häälekasutust, kogeda seletamatut koorisünergiat ning osaleda erinevatel esinemistel sh. laulupidudel. Liitumishuvilisi aitavad nõuga PGSK dirigent Maris Kaldaru ja varasemate aastate õpilased.

Kolmapäeviti. Kellaaeg selgitamisel.

maris.kaldaru [@] pelgulinna.edu.ee

**************************************************************************

Näitering  Margit Salmar 3.-5. ja 6.-9. klassid

Näitering on üks võimalus, kuidas noor saab oma vaba aega aktiivselt veeta. Ring on mõeldud kõigile neile, kes tunnevad huvi teatri vastu ning kes soovivad laval esineda. Tegeleme loovuse, esinemisjulguse ja meeskonnatöö arendamisega. Tähelepanu keskmes on hääle-kõne-diktsiooni arendamine ning tegutsemine laval. Näitering aitab noorel ennast teostada läbi teatraalsete võtete.

margit.salmar [@] pelgulinna.edu.ee

**************************************************************************

Ujumine -  Johanna Olesk

Esimestele klassidele mõeldud ujumiskursuse eesmärgid on üle saamine veega seotud hirmudest, omandada uusi ning arendada seniseid oskusi, aru saada veeohtuse reeglitest ning eakaaslastega lõbusalt koos aega veeta.

Ujumisring toimub kaks korda nädalas. Lapsevanema saab valida, milline välja pakutud toimumisaegadest sobib kõige paremini. Avatakse neli rühma, maksimum osalejate arv rühmas on 12 last. Ujumistundideks on vajalik: trikoo/ujumispüksid (mitte n.ö surfipüksid), ujumismüts, pesemisvahendid, rätik, soovi korral ujumisprillid ning ujulajalanõud (plätud).

Juhendaja on Johanna Olesk – Pelgulinna Gümnaasiumi vilistalne, õppinud kehakultuuri ning sellest õppeaastast eripedagoogika tudeng.

johanna.olesk [@] pelgulinna.edu.ee

Liikumismängud  2.-3. klassidele- Riina Noole

Eesmärgiks on tagada noorte füüsiline liikumine läbi lõbusate tegevuste ja sportmängude.  Liikumismängude alla kuuluvad erinevad võistkondlikud ja individuaalsed mängud nagu pallimängud ja mitmed kergejõustiku alad. Antud ring toimub ilusate ilmade puhul välitingimustes ja värskes õhus.

riina.noole [@] pelgulinna.edu.ee